سنگ ماه اردیبهشت

سنگ متولدین اردیبهشت ماه

با انواع سنگ ماه اردیبهشت بیشتر آشنا شوید

سنگ ماه تولد، سنگی است که بر اساس ماه تولد شخص انتخاب می‌شوند و به عبارت دیگر، سنگ شانس افراد است. هر ماه تولد به یک گروه زودیاک خاص تعلق دارد و افرادی که در آن ماه متولد می شوند دارای ویژگی های آن زودیاک هستند. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم که سنگ ماه اردیبهشت چیست و به طور کامل به توضیح سنگ ماه اردیبهشت بپردازیم.

سنگ ماه متولدین اردیبهشت

سنگ ماه اردیبهشت مثل سنگ هر ماه دیگری، دارای ویژگی هایی است که توسط علامت زودیاک کنترل می شود. استفاده از سنگ ماه تولد، آرامش، موفقیت و تعادل را در زندگی شما به ارمغان می آورد.

برای هر ماه تولد، چندین سنگ تولد وجود دارد. افراد متولد اردیبهشت می توانند سنگ مورد نظر خود را از بین انواع سنگ ماه اردیبهشت انتخاب کنند. با توجه به گوناگونی سنگ های ماه تولد، در صورت تمایل، می توانید از تمام سنگ ها در برهه ای از زندگی خود استفاده کنید. سنگ های ماه تولد از جمله سنگ ماه تولد اردیبهشت، به طور ایده آل به عنوان حلقه یا گردنبند استفاده می شوند این در حالی است که می توانید آنها را به عنوان دستبند یا سنجاق سینه نیز به کار ببرید. جنس بدنه انگشتر، دستبند یا گردنبندی که استفاده می کنید می تواند طلا، نقره یا هر فلز معمولی مثل استیل  باشد. هر سنگ ماه تولد همچون سنگ ماه تولد اردیبهشت، باید براق باشد. به همین دلیل، شما باید از آن در حالت صیقل داده شده استفاده کنید، نه به شکل خام و مستقیما از طبیعت. سنگ هایی با درخشندگی و تقارن، به شما احساس بهتری خواهند داد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سنگ ماه اردیبهشت نباید دارای هیچگونه سوراخ باشد و صاف و تمیز بودن سطح آن بسیار مهم است. سنگ ماه تولد اردیبهشت را می توان هر روز استفاده کرد اما همانطور که میدانید، روزها نیز معانی خاصی دارند و بر اساس رنگ سنگ، بهتر است بعضی از سنگ ها را در روز های خاصی از هفته استفاده کنید. ما روزهای خاص مربوط به سنگ ماه تولد را در زیر برای شما آورده‌ایم.

  • سنگ های سفید رنگ باید در روزهای دوشنبه و جمعه به کار گرفته شوند.
  • سنگ های قرمز و نارنجی باید در روزهای سه شنبه و یکشنبه استفاده شوند.
  • رنگ سبز بیشترین تاثیر را در روز چهارشنبه دارد.
  • تاثیر سنگ های زرد در روز پنجشنبه افزایش می یابد.
  • سنگ های شفاف، صورتی و چند رنگ را باید روز جمعه پوشید.
  • روز شنبه، شما باید سنگ های آبی، مشکی، قهوه ای، خاکستری، بنفش و نیلی را استفاده کنید.

سنگ اصلی ماه تولد اردیبهشت، زمرد است؛ اما هر ماه تولد، علاوه بر سنگ اصلی، دارای سنگ های فرعی نیز میباشد. سنگ های فرعی ماه اردیبهشت، زبرجد، تورمالین سبز، جاسپر و عقیق سیاه هستند که ما در این مقاله به معرفی این سنگ ها، خواص آنها  و طالع سنگ ماه اردیبهشت خواهیم پرداخت.

زمرد، سنگ متولدین اردیبهشت

زمرد از جمله سنگ های طبیعی شفاف یا نیمه شفاف است که رتبه چهارم را در بین گرانبها ترین سنگ های جهان دارد و نماد بسیاری از تمدن ها محسوب می شود. این سنگ متولدین اردیبهشت ماه، یکی از سنگ های قیمتی متعلق به خانواده کانی بریل است. زمرد طبیعی که قرن هاست مورد توجه انسان ها قرار گرفته، با درخشندگی و رنگ سبز زیبای خود شناخته می شود و دارای ساختاری نرم و شکننده است. به همین دلیل، شما باید از سنگ زمرد در برابر ضربه محافظت کنید. این سنگ در اثر خنک شدن ناگهانی گدازه های ماگمایی در طی میلیون ها سال ایجاد شده است. این سنگ ماه اردیبهشت، علاوه بر اینکه یکی از سنگ هایی است که گفته میشود میتواند موجب خوشبختی شود، نماد ثروت و قدرت نیز میباشد. سنگ زمرد اصل، به طور معمول دارای ترک هایی بر روی سطح خود میباشد که میتوان آنها را با استفاده از روش هایی همچون صیقل دادن، از بین برد. زمرد در برابر حرارت بسیار بالا مقاوم نیست و باید آن را در برابر گرمای زیاد حفظ کنید. دقت داشته باشید که این سنگ هر چه شفاف تر و روشن تر باشد، ارزشمند تر و گران‌بها تر است.

خواص زمرد 

همانطور که گفتیم، زمرد سنگ تولد ماه اردیبهشت است. سنگ زمرد از نظر علمی تاثیرات روانی و جسمی بسیار خوبی بر انسان دارد و این همان دلیلی است که موجب شده تا زمرد در ادیان مختلف بسیار مورد توجه قرار بگیرد. این سنگ نماد تجدید، بهار و جوانی است. زمرد، آینده نگری و خوش شانسی را برای کسانی که آن را به همراه داشته باشند به ارمغان می آورد. این سنگ، که نشانگر رشد و هماهنگی طبیعی  است، اغلب به عنوان جواهرات مورد استفاده قرار میگیرد. اعتقاد بر این است که زمرد از زمان پادشاهان و ملکه های مصر باستان، مورد توجه قرار گرفته و هنگامی که به عنوان جواهرات استفاده شود، احساسات عاشقانه، صلح و ارتباطات میان افراد را افزایش داده و بهبود میبخشد. همچنین گفته می شود که در تأمین عشق بی قید و شرط، تثبیت روابط عاشقانه، شادی درونی، مهربانی، آرامش و صبر بسیار موثر است و از نظر جسمی، توانایی درمان اختلالات روانی، قلبی، ریوی، مشکلات ستون فقرات و ماهیچه ها و تقویت سیستم ایمنی و عصبی و تقویت حافظه را دارد و موجب ایجاد و ارتقاء بصیرت و تعادل در انسان می شود.

انگشترهای زمرد چهارسو هنر

زبرجد، سنگ متولدین اردیبهشت

سنگ زبرجد به دلیل ویژگی های فراوان خود یک سنگ بسیار پر کاربرد در طیف وسیعی از زمینه ها اعم از زمینه های روانی و جسمی می باشد. این سنگ ماه اردیبهشت، یکی دیگر از سنگ های دارای خواص درمانی است که ارزش عرفانی عظیمی دارد، اما این ارزش ها اغلب نادیده گرفته می شوند. سنگ زبرجد، در سنگ‌درمانی، کاربرد گسترده ای دارد.

خواص زبرجد

از نظر روانشناسی، این بلور به دور شدن از گناه و استرس ناشی از یک رویداد که در گذشته اتفاق افتاده و یا در آینده اتفاق خواهد افتاد، کمک می کند. سنگ زبرجد به شما این امکان را می دهد که ذهن قوی و اعتماد به نفس بالا داشته باشید و با پیچیده ترین شرایط، به آسانی روبرو شوید. این کریستال، مخزن انرژی است. سنگ زبرجد به بهبود افراد مالیخولیک و سایر افرادی که از بیماری های مختلف رنج می برند، کمک شایانی میکند. از سوی دیگر، سنگی است که ثروت و رفاه شخصی را تضمین می کند. بر اساس گسترده ترین نظریه، در صورتی که بخواهید ازدواج موفقی داشته باشید و طلسم های بد یا ارواح شیطانی و پلیدی ها را دفع کنید، هیچ چیز بهتر از زبرجد عمل نمیکند. میتوانید این سنگ ماه تولد اردیبهشت را به عنوان جواهراتی مثل انگشتر، گردنبند و غیره استفاده کنید و یا آن را زیر زبان خود قرار دهید تا به این ترتیب خواص شیمیایی آن برای دستیابی به اهداف شخصی، فعال شود.

زبرجد قدرت عرفانی بالایی دارد و موجب افزایش بصیرت میشود و به لطف انرژی‌ای که دارد، قلب را پاکساز می کند و آن را از هرگونه دغدغه کم ارزش، خالی میکند. از بین بردن اضطراب، ترس، ناراحتی، حسادت، عصبی بودن یا حتی کینه، از جمله اثرات این سنگ ماه اردیبهشت است. این سنگ علاوه بر اثرات روحی، اثرات مختلف جسمی هم دارد، به طوری که زبرجد باعث زیبایی و روشن شدن پوست و دفع سموم میشود و انواع بیماری های داخلی و بیماری های پوستی را از بین میبرد و به تسکین درد، بازیابی قدرت و هضم بهتر غذا کمک میکند. سنگ زبرجد این امکان را به شما میدهد تا در پر انرژی ترین حالت خود از خواب بیدار شوید و به بهترین شکل ممکن روزتان را شروع کنید.

انگشترهای زبرجد چهارسو هنر

تورمالین سبز سنگ متولدین اردیبهشت 

تورمالین سبز نوعی سنگ است که متعلق به خانواده تورمالین است. سنگ های تورمالین دارای رنگ های مختلفی هستند اما تورمالین سبز رایج ترین و کلاسیک ترین نوع این سنگ است. این سنگ ماه اردیبهشت، با نام “Verdelite” نیز شناخته می شود. این سنگ در تُن های مختلفی از رنگ سبز از جمله سبز تیره، زیتونی روشن و سبز-آبی وجود دارد.

خواص تورمالین سبز

انرژی موجود در سنگ تورمالین سبز باعث می شود شگفتی های جهان را بهتر دریابید و قدردان هدایای مادی و معنوی‌ای باشید که در زندگی به شما داده شده و یا داده خواهد شد. این سنگ ماه اردیبهشت همچنین نوعی حس قدردانی و رضایت نسبت به همه چیزهایی که در زندگی آموخته اید و تجربه کرده اید، به شما می دهد. انرژی این سنگ دقیقا همان چیزی است که شما برای تقویت و احیای بدن، ذهن و روح خود به آن نیاز دارید. سنگ تورمالین باعث میشود تا افراد زیادی شما را دوست داشته باشند و ارتباط شما با افراد روز به روز افزایش یابد، به عبارت دیگر تورمالین موجب میشود تا آنجا که می توانید دوست پیدا کنید!

تورمالین سبز، صبر را تقویت میکند و باعث محکم شدن روابط عاطفی، مهربانی، آرامش، هماهنگی، شجاعت، درک، تعادل بین قلب و ذهن، سلامتی، سخاوت و پذیرش شادی در زندگی می شود و زندگی شما را سرشار از عشق و ماجراجویی میکند. سنگ تورمالین سبز تمامی انرژی های منفی را تبدیل به انرژی مثبت میکند و از نظر جسمی، باعث تقویت سیستم ایمنی و عصبی شده، کارکرد قلب را بهبود میبخشد، تقسیم سلولی را تنظیم میکند، موجب کارکرد صحیح غدد میشود، مشکلات گوارشی را درمان میکند و به رفع و بهبود خستگی، بیش فعالی، مشکلات چشمی و سرطان کمک میکند. همچنین باعث میشود تا انرژی به درستی در بدن شما جریان یابد.

این سنگ ماه اردیبهشت، خلاقیت شما را برای توسعه ایده های جدید تحریک می کند، که نتیجه این اتفاق، فراوانی، رفاه و ثروت در زندگی شماست.

جاسپر، سنگ متولدین اردیبهشت

سنگ و نگین جاسپر

جاسپر یکی دیگر از سنگ های ماه تولد اردیبهشت است که در رنگ ها و الگوهای گوناگونی یافت می شود اما رنگ قرمز آن رایج تر است.

خواص جاسپر 

از بین تمام سنگ های قیمتی، جاسپر برای استرس بهترین است. انواع مختلف این سنگ باعث آرامش و افزایش بصیرت و آگاهی میشود و با جذب و پاکسازی انرژی های منفی، از شما حفاظت می کند؛ بنابراین می توانید در شرایط سخت، این سنگ را همراه داشته باشید. جاسپر باعث سلامتی و رفاه میشود و نماد قدرت و استقامت احساسی و جسمی است.

انواعی از این سنگ باعث درمان کابوس های شبانه، پارانویا و وحشت میشوند و اعتماد به نفس و انگیزه را بالا میبرند؛ به طوری که گفته میشود که بهتر است این سنگ ها را هنگام شروع یک کار جدید و یا نقل مکان به محلی جدید به همراه داشته باشید. از خواص و ویژگی های دیگر این سنگ ماه اردیبهشت، می توان به افزایش تمرکز، درک موقعیت های پیچیده، باز شدن چاکرای خورشیدی، افزایش ارتباطات، ایجاد روحیه‌ای شاد با از بین بردن سرخوردگی، عصبانیت و احساس گناه اشاره کرد. همچنین این سنگ در سم زدایی بدن بسیار موثر است.

عقیق سیاه، سنگ متولدین اردیبهشت

عقیق سیاه نوعی عقیق قیمتی است که غالباً مات است. رنگ ها و رگه هایی از قهوه ای، سفید، خاکستری و بژ را می توان در سراسر نمونه های عقیق سیاه مشاهده کرد. عقیق سیاه نسبت به مواد شوینده شیمیایی و دماهای بالا و آفتاب شدید بسیار حساس است و رنگ خود را از دست میدهد که در این حالت این سنگ ماه اردیبهشت، تمام خواص و انرژی خود را از دست خواهد داد؛ پس توصیه میکنیم که به خوبی از این سنگ مراقبت کنید.

خواص عقیق سیاه

عقیق سیاه محافظت کامل از بدن و هاله احساسی فرد را ارائه می دهد. این کریستال همچنین یک محافظ فوق العاده در برابر انرژی منفی و همچنین سمیت عاطفی شخص دیگر است. عقیق سیاه به شما کمک می کند تا در شرایط ناراحت کننده آرامش داشته باشید. حمل روزانه این کریستال به فرد کمک می کند تا کمتر مضطرب شود و توانایی بیرون آمدن از پوسته خود و ایجاد روابط اجتماعی را داشته باشد. عقیق سیاه می تواند به ما کمک کند تا ماجراهای هیجان انگیز جدیدی را آغاز کرده و بر اساس ایده های خودجوش عمل کنید و به جای فکر کردن به خواسته هایتان، برای به دست آوردن آنها تلاش کنید و هیچ گونه ترس از هیچ چیز نداشته باشید. 

عقیق سیاه معمولا در مدیتیشن نیز به کار میرود و تمام انرژی های شیطانی را دائماً از شما دور می کند و به شما عشق، بلوغ و اطمینان زیادی می بخشد. این سنگ، روابط را حفظ کرده و فرد را در تصمیم گیری ها مصمم تر می کند. گفته میشود که عقیق سیاه باعث شادی و لذت بردن از زندگی میشود.

این سنگ ماه اردیبهشت از نظر فیزیکی، باعث پاکسازی بدن و تقویت سیستم ایمنی شده و فرد را از بیماری های مختلف کبدی مانند التهاب کبد و سیروز کبدی محافظت می کند. سنگ عقیق سیاه بر وضعیت مالی شما تاثیر می گذارد و به شما این امکان را می دهد که امور مالی خود را تحت کنترل قرار دهید. با کمک انرژی فوق العاده این سنگ قیمتی، شما میتوانید فرصت های خوب زندگی را دریابید و بدون تکرار اشتباهات گذشته، پیشرفت های بزرگ را تجربه کنید.

عقیق سیاه با چاکرای تاج مرتبط است و عصبانیت، کینه، درد و ناامیدی، گمراهی، خلا روحی و انزوای درونی را از بین میبرد. این سنگ عقیق سیاه یک سنگ قدرتمند است که می تواند زندگی شما را به طور گسترده تغییر دهد و افراد مهمی را وارد زندگی شما کند.

خرید سنگ و انگشتر متولدین اردیبهشت ماه

فروشگاه اینترنتی چهارسو هنر بهترین و با کیفیت ترین سنگ و انگشتر متولدین اردیبهشت ماه را جهت خرید در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. قالب محصولات عرضه شده انگشترهای دست ساز هنرمندان صنایع دستی می باشد. این محصولات هدیه ای بی نظر برای تولد پدر، مادر و همسر فروردین ماهی شما می باشد. شما می توانید جهت خرید سنگ ماه تولد اردیبهشت از این محصولات دیدن نمایید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.